Szkoła Zwiadowców - Zamek Grodziec

Kolonia Szkoła Zwiadowców w Zamku Grodziec to program przeznaczony dla fanów serii książek pt. Zwiadowcy oraz innej literatury o konwencji rycersko - przygodowej. Fabuła turnusu opiera się na koncepcji szkoły zwiadowców, a jej uczniowie przechodzą przez specjalne szkolenie pod okiem mistrzów. Dwunastodniowe szkolenie prowadzić będzie do uroczystego wręczenia liści dębu, a zakończone zostanie oficjalnym przyjęciem w szeregi Zwiadowców w randze ucznia.

Zwiadowcę cechuje wszechstronna wiedza i odwaga, jest mistrzem kamuflażu, tropienia i bezszelestnego przemieszczania się. Swoje umiejętności zawdzięcza surowemu i długotrwałemu szkoleniu pod okiem mistrzów. 

Podstawowymi przedmiotami w Szkole Zwiadowców są:

Łucznictwo - Zajęcia na strzelnicy w otwartym zabezpieczonym terenie, ćwiczenie w którym nacisk kładziony jest na realizm i stworzenie "prawdziwych" warunków do strzelania. Omówienie budowy i rodzajów łuków. Techniki strzelania z różnych rodzajów łuków.

Bitwy Łucznicze - emocjonująca gra, pozwalająca sprawdzić umiejętności łucznicze w boju. Dokładny opis znajdziesz TUTAJ.

Tropicielstwo - Szukanie i czytanie śladów w terenie, poznanie najczęściej widywanych śladów zwierząt, rozpoznawanie drzew, nauka technik zacierania śladów i mylenia pościgu.

Terenoznawstwo i orientacja w terenie - Poruszanie się według znaczników terenu, nauka wyznaczania kierunku według kompasu, gwiazd i innych elementów przyrody.

Podstawy zielarstwa i produkcji medykamentów - W pełni racjonalne podejście do tworzenia mikstur, poznanie podstawowych mieszanek ziołowych.

Ratownictwo - Jak sama nazwa wskazuje, pomoc w urazach odniesionych w czasie podróży, walki, treningu. Profilaktyka, czyli w jaki sposób zapobiegać i wcześnie reagować na problemy zdrowotne.

Kartografia - Poznanie tajników tworzenia map, ich odczytywania i wykorzystania w praktyce razem z wykorzystaniem kompasu.

Kodowanie - Nauka szyfru używanego przez służby specjalne (Zwiadowcy) i korpus dyplomatyczny.

Sztuka kamuflażu - Nauka przygotowania kamuflażu w terenie zalesionym i przemieszczania się z jego użyciem.

Fechtunek - podstawy władania mieczem dwuręcznym. Nauki odbywają się przy użyciu bezpiecznych mieczy Go-now, prowadzone przez mistrza Polski w szermierce szablą (Go-now).

 

TURNUSY

I     26.06.2017 – 08.07.2017 (BRAK WOLNYCH MIEJSC)

II    10.07.2017 – 22.07.2017 (BRAK WOLNYCH MIEJSC)

III  24.07.2017 – 05.08.2017 (BRAK WOLNYCH MIEJSC)

IV   07.08.2017 - 19.08.2017 (BRAK WOLNYCH MIEJSC)

WOLNE MIEJSCA 2017

 

CENY

2220 zł - cena z transportem własnym rodzica

2400 zł - cena z transportem z Warszawy

2380 zł - cena z transportem z Katowic

2320 zł - cena z transportem z Wrocławia

 

INFORMACJE

Organizator

Europejskie Centrum Kształcenia - organizator turystyki posiadający wpis do rejestru organizatorów i pośredników turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego pod numerem 802. Organizator jest uprawniony do prowadzenia imprez turystycznych w Polsce i posiada gwarancję ubezpieczeniową AXA Direct z siedzibą w Warszawie.

Uczestnicy

Uczestnikami turnusu mogą być dzieci i młodzież w wieku 9 - 17 lat. Konieczny warunek uczestnictwa w turnusie: dziecko musi być samodzielne.

Transport

TURNUS IV
UWAGA!!! Zmiana kierownika transportu na Grodziec, turnus IV, Katowice/Wrocław. Wszelkie pytania prosimy kierować pod numer: 790 528 612 Tomasz Bednarski

Zakwaterowanie

Dormitoria zamkowe (pokoje stylizowane) pokoje 4, 12, 16 osobowe. Pokoje dopasowane do klimatu historycznego zamku i wyposażone w meble drewniane. Sanitariaty znajdują się na korytarzach. Uczestnicy zakwaterowani są w budynku zamkowym.

Wyżywienie

Pełne dzienne wyżywienie w danym osobodniu obejmuje śniadanie, obiad (2 dania), podwieczorek podawany do obiadu, kolację. Do każdego posiłku podawane są napoje ciepłe lub zimne (np. soki). Turnus rozpoczyna się obiadem w pierwszym dniu i kończy śniadaniem w dniu ostatnim. Każdy uczestnik programu otrzymuje prowiant na drogę powrotną składający się z: dwóch bułek z serem lub wędliną, batonika, 0,5l napoju lub wody mineralnej. Wyżywienie jest zgodne z zasadami zbiorowego żywienia dzieci i młodzieży szkolnej. Jadłospisy są przygotowane przez wykwalifikowanych technologów żywienia zatrudnionych w Zamku Grodziec. W czasie turnusu dzieci mają dostęp do bezpłatnych napojów (woda mineralna lub herbata). 

Pakiet uczestnika

Każdy uczestnik otrzymuje w pakiecie: herb, 2 koszulki (dwa wzory) oraz świadectwo ukończenia Szkoły Zwiadowców. Dodatkowo uczestnik zachowuje wykonane przez siebie przedmioty na zajęciach z rzemiosła.

 

Inne

Opieka medyczna (lekarz na wezwanie), opieka wychowawcza i kierownicza, leki w przypadku zachorowania na turnusie, ubezpieczenie NW i OC dla kadry turnusu.

Program

Fabuła turnusu opiera się na konwencji szkoły zwiadowców, a jej uczniowie przechodzą przez specjalne szkolenie pod okiem mistrzów. Szkolenie prowadzić będzie do uroczystego wręczenia liści dębu, a zakończone zostanie oficjalnym przyjęciem w szeregi Zwiadowców w randze ucznia. Turnus rozpoczyna się przydziałem do poszczególnych drużyn podczas gry fabularnej. Zajęcia organizowane podczas trwania turnusu to: łucznictwo – zajęcia na strzelnicy w otwartym zabezpieczonym terenie (ćwiczenie, w którym nacisk kładziony jest na realizm i stworzenie "prawdziwych" warunków do strzelania), tropicielstwo (szukanie i czytanie śladów w terenie), terenoznawstwo i orientacja w terenie (poruszanie się według znaczników terenu, nauka wyznaczania kierunku według kompasu, gwiazd i innych elementów przyrody), podstawy zielarstwa (nauka o podstawowych właściwościach ziół oraz przygotowywanie mieszanek ziołowych), ratownictwo (pomoc w urazach odniesionych w czasie podróży, walki, treningu), kartografia (poznanie tajników tworzenia map, ich odczytywania i wykorzystania w praktyce), wybieranie najistotniejszych informacji i precyzyjne ich opisanie przy użyciu kodu), kodowanie (nauka szyfrów), sztuka kamuflażu i przemieszczania się w terenie z jego użyciem. Bitwy Łucznicze – emocjonująca gra terenowa przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Zajęcia rzemieślnicze z podziałem na roczniki (udział w koloniach w poprzednich latach). Gry i zajęcia terenowe, podstawy fechtunku (prowadzone przy pomocy mieczy Go-now),  ognisko z pieczeniem kiełbasy, nocne zwiedzanie zamku, udział w  projekcjach filmów.

DOKUMENTY

UMOWA

KARTA KWALIFIKACYJNA

REGULAMIN

OGÓLNE WARUNKI

 

ZAPYTAJ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziesz w STREFIE RODZICA. Jeśli jednak nie ma tam odpowiedzi na Twoje pytanie, wyślij wiadomość. Pamiętaj aby wybrać odpowiedni temat.

 

kontakt

REZERWACJA

UWAGA! Rezerwacja niemożliwa. Brak wolnych miejsc na Szkole Zwiadowców na zamku Grodziec:
Zapraszamy na:
LARP - OSTATNI KASZTEL
SZKOŁĘ FECHTUNKU
PÓŁKOLONIE - WAKACJE Z PRZYGODĄ dla mieszkańców Oleśnicy, Długołęki i okolic Wrocławia.

WOLNE MIEJSCA 2017

Fill icon