Stalkerzy

Stalkerzy to nowy program przeznaczony dla fanów takich pozycji jak: Neuroshima, Metro 2033, seria gier S.T.A.L.K.E.R., Fallout, Mad Max itp. Fabuła turnusu opiera się na szkoleniu nowych adeptów sztuki przetrwania w nieprzyjaznym, postapokaliptycznym świecie. Uczestnicy jako nowi adepci przechodzą szkolenie pod okiem doświadczonych stalkerków. Oprócz szkolenia uczestnicy wezmą udział w grach fabularnych. Obóz kończy się przyjęciem do grona Stalkerów o odpowiedniej randze. Adept otrzymuje naszywkę (rangę) i certyfikat z odbytego szkolenia.

Stalkerzy to specjaliści w dziedzinie przetrwania w swiecie postnuklearnym. Wszechstronnie uzdolnieni odnajdą się w kazdej sytuacji i każdym otoczeniu. Wyśmienici strzelcy. Władają zarówno bronią tradycyjną jak i nowoczesną. 

 

 

Opis fabuły:

Fabuła turnusu opiera się na fantastyce postapokaliptycznej. Świat po zagładzie nuklearnej jest bardzo surowy. Najbardziej niebezpieczne strefy zwane zonami lub dystryktami kryją wielkie tajemnice. To tutaj na skutek promieniowania można odnależć najcenniejsze artefakty. Uważaj! Te dzikie i zapuszczone tereny to siedliszcze niebezpiecznych zmutowanych stworzeń. Wielu śmiałków ryzykuje życiem zapuszczająć się w obręb zony by zbobyć drogocenne artefakty. W tym celu powstały grupy stalkerów – specjalistów od przetrwania w surowych postnuklearnych warunkach. Wyśmienici łowcy i zwiadowcy. Stalkerzy polaczeni w niewielkie frakcje tworzą obozy nieopodal dystryktów organizująć co jakiś czas ekspedycje wgłąb skażonej strefy. Jako nowo przybyły adept rozpoczynasz szkolenie w jednym z takich obozów. Trafiasz do bazy nieopodal dawnej gospody leśnej pieszczotliwe nazywanej przez tutejszych stalkerów Marysienką. Tutaj odbędziesz szkolenie w zakresie szeroko pojetego survivalu. Nauczysz się władać bronią wszelakiego rodzaju. Spedzisz niezwykle klimatyczne noce przy ognisku w towarzystwie gitary. Przeżyjesz niesamowite wyprawy wgłab skażonej strefy. Od ciebie bedzie zależało czy Twoja druzyna zdobędzie drogocenny artefakt.

W trakcie trwania obozu adepci oprócz szkolenia wezmą udział w grach fabularnych. Swoistą walutą w obozach jest amunicja (łuski). W czasie trwania obozu uczestnicy zostaną podzieleni na dwie frakcje które będą rywalizować o symboliczny tytuł zwyciezcy. Podczas szkoleń i gier terenowych frakcje będą współpracowac lub rywalizować by zdobyć jak najwięcej amunicji. Amunicją można hadlować w trakcie gier ale można także stracić przez brak dyscypliny. Frakcja która na koniec obozu bedzie posiadała najwiecej amunicji otrzymuje tytuł zwyciezcy. Ponadto pod koniec obozu przyznawane będą specjalne zdolności w postaci naszywek wybranym adeptom.

 

 

Szkolenie stalkerów obejmuje:

Survival – tradycyjne i współczesne podejście do technik przetrwania. Rozpalanie ognia, zdobywanie pożywienia czy budowa schronienia to tylko niektóre z podstawowych zagadnień survivalu. Szkolenie S.E.R.E.

Posługiwanie się bronią pneumatyczną – strzalanie z broni ASG (Air Soft Gun) - dokładnych replik broni palnych. Każdy adept powinien opanować sztukę odpowiedzialnego posługiwania się bronią palną. W świecie postapo każdy nabój jest na wagę złota, strzelaj precyzyjnie i rozważnie! Szkolenie odbywać będzie na profecjonalnej strzelnicy obok obozu. Zielona i czarna taktyka

Kamuflaż i skradanie – Podstawowa zasada stalkera: „Chcesz przetrwać – bądź niewidoczny”. Adepci przejdą szkolenie w zakresie kamulfażu i cichego poruszania sie w gestwinach leśnych. Weryfikacją umiejetności będą nocne podchody do obozu wroga.

Łucznictwo – świat po wybuchu nuklernym cofnął ludzką cywilizacje niemal spowrotem do jaskiń. Zasoby amunicji kurczą się, sprawna broń palna staje się produktem ekskluzywnym. Łuk i samodzielnie wykonane strzały powracają do łask. Stają się niedłącznym elementem w drodze do przetrwania. Szkolenie w zakresie łuków tradycyjnych, składanych oraz bloczkowych. Zajecia na otwartej profesjonalnej strzelnicy. 

Myślistwo i strzelanie 3D – strzelanie w zróżnicowanym terenie.

Broń biała – szkolenie w zakresie posługiwania się nożem tradycyjnym oraz rzutkami. Techniki samoobrony i walki. Zajecia praktyczne będą odbywac się przy użyciu bezpiecznych replik.

Cyrylica - akcja wiekszości gier i ksiązek toczy się na teranach objetym językiem rosyjkim. Umiejetnośc odczytywania cyrylicy może okazać się niezwykle przydatna.

Bitwy Łucznicze - emocjonująca gra, pozwalająca sprawdzić umiejętności łucznicze w boju. Dokładny opis znajdziesz TUTAJ.

Terenoznawstwo i orientacja w terenie – Czytanmie map,  poruszanie się według znaczników terenu, nauka wyznaczania kierunku według kompasu, gwiazd i innych elementów przyrody.

Podstawy zielarstwa – Rozpoznawanie i praktyczne zastosowania roślin w naszym otoczeniu.

Ratownictwo – stalker, wieczny łowca i podróżnik bez umiejętności opatrywania ran nie pociągnie długo. Szkolenie w zakresie pomocy w urazach odniesionych w czasie podróży, walki, treningu. Profilaktyka, czyli w jaki sposób zapobiegać i wcześnie reagować na problemy zdrowotne.

Kodowanie - Nauka szyfru używanego przez służby specjalne (Zwiadowcy) i korpus dyplomatyczny.

Wspinaczka – brak schodów albo drabiny? Żaden problem! Szkolenie w zakresie  podstawowych technik wspinaczki linowej

Kuchnia obozowa – przyrzadzanie potraw w terenie. Zajecia praktyczne i teoretyczne

Musztra – w każdym obozie stalkerów wymagana jest dyscyplina. Nauka podstawowych komend i prawidłowej postawy. 

 

TURNUSY

12.07.2017  22.07.2017 

WOLNE MIEJSCA 2017

CENY

1350 zł - cena z transportem własnym rodzica

1530 zł - cena z transportem z Warszawy

1510 zł - cena z transportem z Wrocławia i Katowic

 

INFORMACJE

Organizator

Europejskie Centrum Kształcenia - organizator turystyki posiadający wpis do rejestru organizatorów  i pośredników turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego, pod numerem 802. Organizator jest uprawniony do prowadzenia imprez turystycznych w Polsce   i posiada gwarancję ubezpieczeniową AXA Direct z siedzibą w Warszawie. 

Uczestnicy

Uczestnikami turnusu może być młodzież w wieku 13 - 17 lat. Konieczny warunek uczestnictwa w turnusie: uczestnik musi być samodzielny, nie obawia się noclegu w namiocie. Należy wziąć pod uwagę że turnusy są o charakterze obozowym.

Transport

Informacje o transporcie pojawią się na około 2 tygodnie przed rozpoczęciem turnusu.

 

Zakwaterowanie

Turnus odbywa się w Głubczycach (opolszczyzna) na terenie dawnej gospody leśnej. Obiekt w pełni użytkowy. Mieszczą się w nim m.in.: sanitariaty, prysznice, kuchnia, sala oraz pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze. Wyposażone w ciepłą wodę i ogrzewanie centralne.

Uczestnicy nocują obok głównej kwatery w namiotach max. 4 osobowych z pełnym wyposażeniem obozowym. W razie niesprzyjających warunków pogodowych nocleg w klimatycznej sali z kominkiem w kwaterze głównej. Budynek stale dostępny dla uczestników. W budynku znajdują się kuchnia,  prysznice i sanitariaty.

 

Wyżywienie

Pełne dzienne wyżywienie w danym dniu obejmuje śniadanie, obiad (2 dania), podwieczorek podawany do obiadu, kolację. Do każdego posiłku podawane są napoje ciepłe lub zimne (np. soki). Śniadania i kolacje przygotowywane są przez uczestników pod nadzorem kadry. Turnus rozpoczyna się obiadem w pierwszym dniu i kończy śniadaniem w dniu ostatnim. Każdy uczestnik programu otrzymuje prowiant na drogę powrotną składający się z: dwóch bułek z serem lub wędliną, batonika, 0,5l napoju lub wody mineralnej. Wyżywienie jest zgodne z zasadami zbiorowego żywienia dzieci i młodzieży szkolnej. Wyżywnie dostarcza profesjonalna firma cateringowa. W czasie turnusu dzieci mają dostęp do bezpłatnych napojów (woda mineralna lub herbata).

Pakiet uczestnika

Każdy uczestnik otrzymuje w pakiecie: naszywkę stalkera, koszulkę, stalowy kubek, brelok oraz certyfikat ukończenia szkolenia. Dodatkowo uczestnik zachowuje wykonane przez siebie przedmioty na zajęciach praktycznych.

 

Inne

Opieka medyczna (lekarz na wezwanie), opieka wychowawcza i kierownicza, leki w przypadku zachorowania na turnusie, ubezpieczenie NW dla uczestników oraz  OC dla wychowawców.

Fabuła turnusu

Fabuła turnusu opiera się na szkoleniu nowych adeptów sztuki przetrwania w nieprzyjaznym, postapokaliptycznym świecie. Uczestnicy jako nowi adepci przechodzą szkolenie pod okiem doświadczonych stalkerów. Oprócz szkolenia uczestnicy wezmą udział w grach fabularnych. Obóz kończy się przyjęciem do grona Stalkerów o odpowiedniej randze. Adept otrzymuje naszywkę (rangę) i certyfikat z odbytego szkolenia. Szkolenie obejmuje m. in. :  survival, broń ASG, kamuflaż, łucznictwo, broń białą, cyrylicę, terenoznawstwo, wspinaczkę, zielarstwo, kuchnię obozowa, musztrę.

 

 

DOKUMENTY

UMOWA

KARTA KWALIFIKACYJNA

REGULAMIN

OGÓLNE WARUNKI

ZAPYTAJ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziesz w STREFIE RODZICA. Jeśli jednak nie ma tam odpowiedzi na Twoje pytanie, wyślij wiadomość. Pamiętaj aby wybrać odpowiedni temat.

 

kontakt

 

 

REZERWACJA

Rezerwacji miejsca możesz dokonać drogą internetową za pośrednictwem formularza lub telefonicznie: 32 726 25 33. Zanim dokonasz rezerwacji zapoznaj się z regulaminem. Wypełniając formularz zwróć uwagę na miejsce, numer turnusu i rodzaj transportu.

Fill icon