Zimowa Szkoła Zwiadowców - Zamek Czocha

Zimowa Szkoła Zwiadowców na zamku Czocha stanowi uzupełnienie letniego szkolenia. Zimowisko przeznaczone jest dla fanów książki "Zwiadowcy" oraz innej literatury o konwencji rycersko - przygodowej. Fabuła turnusu opiera się na koncepcji szkoły zwiadowców, a jej uczniowie przechodzą przez specjalne szkolenie pod okiem mistrzów. Szkolenie prowadzić będzie do uroczystego wręczenia brązowych liści dębu, a zakończone zostanie oficjalnym przyjęciem w szeregi Zwiadowców w randze ucznia.

Zwiadowcę cechuje wszechstronna wiedza i odwaga, jest mistrzem kamuflażu, tropienia i bezszelestnego przemieszczania się. Swoje umiejętności zawdzięcza surowemu i długotrwałemu szkoleniu pod okiem mistrzów. 

ZAMEK CZOCHA - Galeria

 

 

Podstawowymi przedmiotami w Szkole Zwiadowców są:

Łucznictwo
Zajęcia na strzelnicy w otwartym zabezpieczonym terenie, ćwiczenie w którym nacisk kładziony jest na realizm i stworzenie "prawdziwych" warunków do strzelania. Omówienie budowy i rodzajów łuków. Techniki strzelania z różnych rodzajów łuków.

 

Fechtunek - podstawy władania mieczem dwuręcznym. Nauki odbywają się przy użyciu bezpiecznych mieczy Go-now, prowadzone przez mistrza Polski w szermierce szablą (Go-now).

 

Terenoznawstwo i orientacja w terenie
Poruszanie się według znaczników terenu, nauka wyznaczania kierunku według kompasu, gwiazd i innych elementów przyrody.

 

Kamuflaż
Sztuka zimowego kamuflażu i przemieszczania się w terenie z jego użyciem.

 

Bitwy Łucznicze - emocjonująca gra, pozwalająca sprawdzić umiejętności łucznicze w boju. Dokładny opis znajdziesz TUTAJ.

 

 

Gry terenowe i fabularne - Poznawaj historię zamku w fabularyzowanych grach terenowych. Barwne postacie i zwariowane przygody czekają na Ciebie. 

 

Podstawy zielarstwa i produkcji medykamentów
W pełni racjonalne podejście do tworzenia mikstur, poznanie podstawowych mieszanek ziołowych.

Ratownictwo
Jak sama nazwa wskazuje, pomoc w urazach odniesionych w czasie podróży, walki, treningu. Profilaktyka, czyli w jaki sposób zapobiegać i wcześnie reagować na problemy zdrowotne.

Kartografia
Poznanie tajników tworzenia map, ich odczytywania i wykorzystania w praktyce razem z wykorzystaniem kompasu.

Tropicielstwo
Szukanie i czytanie śladów w terenie, poznanie najczęściej widywanych śladów zwierząt, rozpoznawanie drzew, nauka technik zacierania śladów i mylenia pościgu.

Kodowanie
Nauka szyfru używanego przez służby specjalne (Zwiadowcy) i korpus dyplomatyczny królestwa Araluen.

 

TURNUS

12.02.2017 – 18.02.2017

WOLNE MIEJSCA 2017

 

CENY

1310 zł - cena z transportem własnym rodzica

1490 zł - cena z transportem z Warszawy

1470 zł - cena z transportem z Katowic

1410 zł - cena z transportem z Wrocławia

 

INFORMACJE

Organizator
Europejskie Centrum Kształcenia - organizator turystyki posiadający wpis do rejestru organizatorów i pośredników turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego, pod numerem 802. Organizator jest uprawniony do prowadzenia imprez turystycznych w Polsce   i posiada gwarancję ubezpieczeniową AXA DIRECT w Warszawie.

Uczestnicy
Uczestnikami turnusu mogą być dzieci i młodzież w wieku 9 - 17 lat.

Zakwaterowanie
Stylizowane pokoje zamkowe 2 - 6 osobowe. Pokoje dostosowane są do klimatu historycznego zamku i wyposażone są w meble drewniane stylizowane z sanitariatami w pokojach lub typu studio (na 2 pokoje przypada jedna łazienka). Uczestnicy programu są zakwaterowani w budynku zamkowym. Budynek jest także dostępny dla zwiedzających.

Wyżywienie
Pełne dzienne wyżywienie w danym osobodniu obejmuje śniadanie, obiad (2 dania), podwieczorek podawany do obiadu, kolację. Do każdego posiłku podawane są napoje ciepłe lub zimne (np. soki). Turnus rozpoczyna się obiadem w pierwszym dniu i kończy śniadaniem w dniu ostatnim. Każdy uczestnik programu otrzymuje prowiant na drogę powrotną składający się z: dwóch bułek z serem lub wędliną, batonika, 0,5l napoju lub wody mineralnej. Wyżywienie jest zgodne z zasadami zbiorowego żywienia dzieci i młodzieży szkolnej. Jadłospisy są przygotowane przez wykwalifikowanych technologów żywienia zatrudnionych w Zamku Grodziec. W czasie turnusu dzieci mają dostęp do bezpłatnych napojów (woda mineralna lub herbata).

Pakiet uczestnika
Każdy uczestnik otrzymuje w pakiecie: zimową szatę zwiadowców, herb, koszulkę oraz świadectwo ukończenia Zimowej Szkoły Zwiadowców oraz zachowuje wykonane przez siebie przedmioty na zajęciach z rzemiosła.

Inne
Opieka medyczna (lekarz na wezwanie), opieka wychowawcza i kierownicza, leki w przypadku zachorowania na turnusie, ubezpieczenie NW i OC dla kadry turnusu.

Uroczyste rozpoczęcie turnusu
W czasie gry fabularnej uczestnicy zostają przydzieleni do poszczególnych drużyn Zimowej Szkoły Zwiadowców - otrzymują szaty oraz herby, które służyć im będą przez czas trwania turnusu.

Fabuła turnusu
Uczestnicy bawią się w świat zwiadowców i poszukiwaczy przygód uczestnicząc w zajęciach terenowych, lekcjach na terenie zamku.

Program
Fabuła turnusu opiera się na konwencji szkoły zwiadowców, a jej uczniowie przechodzą przez specjalne zimowe szkolenie pod okiem mistrzów. Szkolenie będzie uzupełnieniem szkolenia ze Szkoły Zwiadowców w lecie. Dla uczestników biorących udział po raz pierwszy w Szkole Zwiadowców będzie wprowadzeniem w tematykę kolonii i przygotowania do uroczystego wręczenia brązowych liści dębu w lecie, i oficjalnym przyjęciem w szeregi Zwiadowców w randze ucznia. Turnus rozpoczyna się przydziałem do poszczególnych grup Szkoły Zwiadowców podczas uroczystej kolacji w dniu przyjazdu. Zajęcia organizowane podczas trwania turnusu to: łucznictwo (zajęcia na strzelnicy w otwartym  zabezpieczonym terenie (ćwiczenie, w którym nacisk kładziony jest na realizm i stworzenie "prawdziwych"  warunków do strzelania), tropicielstwo (szukanie i czytanie śladów w terenie), terenoznawstwo i orientacja w  terenie (poruszanie się według znaczników terenu, nauka wyznaczania kierunku według kompasu, gwiazd i innych elementów przyrody), podstawy zielarstwa (nauka o podstawowych właściwościach ziół oraz przygotowywanie mieszanek ziołowych), ratownictwo (pomoc w urazach odniesionych w czasie podróży, walki, treningu), kartografia (poznanie tajników tworzenia map, ich odczytywania i wykorzystania w praktyce), kodowanie (nauka szyfrów), sztuka kamuflażu i przemieszczania się w terenie z jego użyciem. Wykonanie łuczniczej ochrony na palce, strzały, naszyjnika z bursztynu. Gry i zajęcia terenowe, podstawy fechtunku (prowadzone przy pomocy mieczy Go-now). Udział w projekcji filmów. Udział w grze RPG trwającej podczas turnusu

 

DOKUMENTY

UMOWA 

KARTA KWALIFIKACYJNA

REGULAMIN

OGÓLNE WARUNKI

 

ZAPYTAJ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziesz w STREFIE RODZICA. Jeśli jednak nie ma tam odpowiedzi na Twoje pytanie, wyślij wiadomość. Pamiętaj aby wybrać odpowiedni temat.

 

kontakt

 

 

ROZSZERZENIE ASG

Także w tym roku otworzyliśmy dodatkową sekcję dla osób preferujących współczesną broń pneumatyczną. W zeszłym roku zajęcia cieszyły się wielkim zainteresowaniem. W ramach tego rozszerzenia organizowane będą rozgrywki Air Soft Gun. Rozgrywki będą toczone na otwartym terenie. Podczas tej niezwykle emocjonującej zabawy nabędziesz umiejętności w zakresie kamuflażu, taktyki i kooperacji w grupie. Jeśli chcesz się poczuć jak współczesny zwiadowca, zapraszamy!
Uczestnictwo w zajęciach odbywa się bez dodatkowych opłat. Warunkiem wzięcia udziału w zabawie jest posiadanie własnej broni ASG, okularów lub maski ochronnej przystosowanej do tego tupu zabaw oraz wypełnioną ZGODĘ.

 

 

REZERWACJA

Rezerwacji miejsca możesz dokonać drogą internetową za pośrednictwem formularza lub telefonicznie: 32 726 25 33. Zanim dokonasz rezerwacji zapoznaj się z regulaminem. Wypełniając formularz zwróć uwagę na miejsce, numer turnusu i rodzaj transportu.

Fill icon