Szkoła Szermierki Historycznej

 

Obóz dawnych europejskich sztuk walki osadzony w realiach XVI i XVII wieku, czasie rozkwitu sztuki, fechtunku i wojskowości. Uczestnicy przeniosą się w czasy złotego wieku Rzeczypospolitej Obojga Narodów, kolonialnej potęgi Hiszpanii i francuskich muszkieterów. W trakcie trwania turnusu będą brali udział w zajęciach z szermierki na podstawie oryginalnych XVI-wiecznych traktatów szermierczych, walki i musztry w szyku, strzelania, kartografii, tańców renesansowych i barokowych, a także budowania obozowiska. Wieczorami na uczestników czekają ciekawe opowieści opiekunów o dawnych czasach, filmy historyczne i ogniska. Kadra składa się z osób mających doświadczenie w pracy z młodzieżą, a także w zakresie nauki sztuk walki i warsztatów rekonstrukcyjnych.

Zajęcia:

Szermierka historyczna - profesjonalny treningi indywidualnych umiejętności władania szeroką gamą europejskiej broni białej:
 -mieczem długim
-szablą polską
-rapierem
-sztyletem
-bronią drzewcową (pika, półkij, halabarda)
-walka wręcz
Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych nauczycieli Dawnych Europejskich Sztuk Walki i przy użyciu profesjonalnego i bezpiecznego sprzętu treningowego.

Musztra - zajęcia z kooperacji w szyku, manewrowania oddziału, zmian formacji.

Strzelanie - bezpieczna nauka strzelania z broni pneumatycznej przy użyciu forkietu.

Kartografia - rysowanie map oraz dopasowywanie map współczesnych do XVII-wiecznych

Tańce dawne - zajęcia z renesansowych i barokowych tańców dworskich

Budowanie obozowiska  - tworzenie wojskowego obozowiska, rozpalanie ogniska przy użyciu krzesiwa, wykorzystywanie naturalnych elementów terenu do obrony.

TURNUSY

26.06. 2017 – 08.07.2017 (BRAK WOLNYCH MIEJSC)

 

WOLNE MIEJSCA 2017

CENY

2215 zł - cena z transportem własnym rodzica

2395 zł - cena z transportem z Warszawy

2375 zł - cena z transportem z Katowic

2315 zł - cena z transportem z Wrocławia

INFORMACJE

Organizator

Europejskie Centrum Kształcenia - organizator turystyki posiadający wpis do rejestru organizatorów  i pośredników turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego, pod numerem 802. Organizator jest uprawniony do prowadzenia imprez turystycznych w Polsce   i posiada gwarancję ubezpieczeniową AXA Direct z siedzibą w Warszawie. 

 

Uczestnicy

Uczestnikiem obozu może zostać osoba w wieku od 11-17 lat. 

 

Transport

Informacja o transporcie

 

Zakwaterowanie

Zamek Czocha, Stankowice-Sucha w gminie Leśna. Obiekt hotelowy.

 

Wyżywienie

Pełne dzienne wyżywienie w danym osobodniu obejmuje śniadanie, obiad (2 dania), podwieczorek podawany do obiadu, kolację. Do każdego posiłku podawane są napoje ciepłe lub zimne (np. soki). Turnus rozpoczyna się obiadem w pierwszym dniu i kończy śniadaniem w dniu ostatnim. Każdy uczestnik programu otrzymuje prowiant na drogę powrotną składający się z: dwóch bułek z serem lub wędliną, batonika, 0,5l napoju lub wody mineralnej. Wyżywienie jest zgodne z zasadami zbiorowego żywienia dzieci i młodzieży szkolnej. W czasie turnusu dzieci mają dostęp do bezpłatnych napojów (woda z sokiem lub herbata) wystawianych w termosach.

 

Pakiet uczestnika

Uczestnicy otrzymują koszulkę oraz chustę na głowę w kolorze swojego "regimentu" oraz na czas trwania turnusu drewnianą pikę.

  

Inne

Opieka medyczna (lekarz na wezwanie), opieka wychowawcza i kierownicza, leki w przypadku zachorowania na turnusie, ubezpieczenie NW dla uczestników oraz  OC dla wychowawców.

 

Program

Fabuła turnusu opiera się na konwencji pałacowej szkoły szermierki na przełomie XVI i XVII wieku. Pierwszego dnia uczestnicy zostaną przydzieleni do jednego z dwóch "regimentów" - czerwonego lub niebieskiego, otrzymają niezbędne wyposażenie oraz wybiorą swoich sierżantów. Uczestnicy będą wprowadzeni w klimat złotego okresu w dziejach Europy. W trakcie trwania turnusu regimenty zbierają punkty starając się zdobyć zaszczytne miano "królewskiego regimentu".

 

Kadra:

Kadra składa się z wykwalifikowanego personelu mającego lata doświadczenia w nauczaniu dawnych europejskich sztuk walki oraz w rekonstrukcji historycznej wieku XVII. 

 

DOKUMENTY

UMOWA 

KARTA KWALIFIKACYJNA

REGULAMIN

OGÓLNE WARUNKI

ZAPYTAJ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziesz w STREFIE RODZICA. Jeśli jednak nie ma tam odpowiedzi na Twoje pytanie, wyślij wiadomość. Pamiętaj aby wybrać odpowiedni temat.

 

kontakt

 

 

REZERWACJA

Rezerwacji miejsca możesz dokonać drogą internetową za pośrednictwem formularza lub telefonicznie: 32 726 25 33. Zanim dokonasz rezerwacji zapoznaj się z regulaminem. Wypełniając formularz zwróć uwagę na miejsce, numer turnusu i rodzaj transportu.

Fill icon