Łamacze Klątw

Szukasz pełnej wyzwań pracy? Nęcą cię podróże? Lubisz niebezpieczne przygody? Chciałbyś otrzymywać sutą prowizje za odnalezione skarby? Rozważ podjęcie pracy w Czarodziejskim Banku Gringotta, który właśnie poszukuje łamaczy klątw do pracy za granicą. Ekscytujące możliwości...

-       Harry Potter i Zakon Feniksa, strona 722

 

Łamacze Klątw to autorski program przygotowany szczególnie z myślą o starszych uczestnikach kolonii, którzy nie boją się wyzwań i chcą przeżyć dwa tygodnie inne niż do tej pory na turnusach specjalnych Letniej Szkoły Magii. Co więcej, Łamacze Klątw wychodzą też poza schemat rywalizacji opartej na zdobywaniu punktów czy ocen – liczy się tylko złoto, które zdobędziesz. Chcesz być cool jak Bill Weasley?

 

Uczestnicy wcielą się w role łamaczy klątw, czarodziejów poszukujących skarbów i złota dla banku Gringotta, a formuła turnusu składać się będzie z trzech głównych etapów: poszukiwania, odkrywania skarbów i artefaktów oraz obrotu pieniędzmi. 

 

W trakcie poszukiwań na uczestników czekać będą zarównie przeszkody fizyczne jak i wyzwania intelektualne w postaci skomplikowanych szyfrów i wymagających zagadek logicznych. W trakcie turnusu łamacze klątw nauczą się między innymi tajników kryptologii i kryptoanalizy oraz łamania klątw.

 

Nagrodą za wysiłek będą wspaniałe skarby i artefakty. Na zajęciach z rzeczoznawstwa, pod okiem prawdziwych specjalistów, uczestnicy dowiedzą się jak oceniać wartość, wiek i funkcję znalezionych przez siebie artefaktów.

 

Finalnym etapem jest obrót pieniędzmi - uczestnicy sami będą kształtowali rynek artefaktów, uczyć się na jakich zasadach działa Bank Czarodziejów, a także sami dostarczali będą magiczne usługi i produkty dla innych uczestników. Podczas turnusu nauczą się wyceniać odnalezione artefakty oraz tworzyć dla nich magiczne bariery ochronne.

 

Zobacz poprzednie edycje dla starszych uczestników: 

TURNUSY

20.08.2017 - 31.08.2017 (Turnus V - wg kolejności turnusów na zamku Grodziec)

 

WOLNE MIEJSCA 2017

CENY

2000 zł - cena z transportem własnym rodzica

2180 zł - cena z transportem z Warszawy

2160 zł - cena z transportem z Katowic

2100 zł - cena z transportem z Wrocławia

 

INFORMACJE

Organizator
Europejskie Centrum Kształcenia - organizator turystyki posiadający wpis do rejestru organizatorów i pośredników turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego pod numerem 802. Organizator jest uprawniony do prowadzenia imprez turystycznych w Polsce i posiada gwarancję ubezpieczeniową AXA Direct z siedzibą w Warszawie.

Uczestnicy
Uczestnikami turnusu mogą być dzieci i młodzież w wieku 13 - 17 lat. Konieczny warunek uczestnictwa w turnusie: dziecko musi być samodzielne.

Zakwaterowanie
Dormitoria zamkowe (pokoje stylizowane) pokoje 4, 12, 16 osobowe. Pokoje dopasowane do klimatu historycznego zamku i wyposażone w meble drewniane. Sanitariaty znajdują się na korytarzach. Uczestnicy zakwaterowani są w budynku zamkowym.

Wyżywienie
Pełne dzienne wyżywienie w danym osobodniu obejmuje śniadanie, obiad (2 dania), podwieczorek podawany do obiadu, kolację. Do każdego posiłku podawane są napoje ciepłe lub zimne (np. soki). Turnus rozpoczyna się obiadem w pierwszym dniu i kończy śniadaniem w dniu ostatnim. Każdy uczestnik programu otrzymuje prowiant na drogę powrotną składający się z: dwóch bułek z serem lub wędliną, batonika, 0,5l napoju lub wody mineralnej. Wyżywienie jest zgodne z zasadami zbiorowego żywienia dzieci i młodzieży szkolnej. Jadłospisy są przygotowane przez wykwalifikowanych technologów żywienia zatrudnionych w Zamku Grodziec. W czasie turnusu dzieci mają dostęp do bezpłatnych napojów (woda mineralna lub herbata). 

Pakiet uczestnika
Uczestnik otrzymuje w pakiecie: koszulkę turnusu, świadectwo ukończenia turnusu.

Inne
Opieka medyczna (lekarz na wezwanie), opieka wychowawcza i kierownicza, leki w przypadku zachorowania na turnusie, ubezpieczenie NW i OC dla kadry turnusu.


Wyjazdy:
Wyjazd na jedną noc do ośrodka GRAPA w miejscowości Czapla.

 

Program

Uroczyste otwarcie turnusu, zwiedzanie zamku i okolicznych terenów, poszukiwania skarbów (gry terenowe i biegi na orientacje),  wielcy śmierciożercy (gra decyzyjna), turniej quidditcha (turniej rozgrywany na oficjalnych zasadach Międzynarodowego Stowarzyszenia Quidditcha), debaty (nauka zasad publicznego przemiawiania i technik pokonywania stresu), bal, giełda (element fabularny wykorzystujący podstawy ekonomii), projekcje filmów.

 

Przedmioty nauczane podczas trwania turnusu: kryptologia i kryptoanaliza (nauka tworzenia i łamania szyfrów, oparta na interesujących i wymagających metodach szyfrowania), kartografia,  lingwistyka (wstęp do teorii języka i językoznawstwa teoretycznego), łamanie klątw (nauka o praktycznym zastosowaniach językoznawstwa i tworzeniu języków sztucznych), rzeczoznawstwo (w tym ornamentyka i materiałoznawstwo, pomagające ocenić faktyczną wartość przedmiotów historycznych), runy, wycena artefaktów, zaklęcia i metody obrony (zajęcia w konwencji role-playing), bank czarodziejów (nauka praktycznego zastosowania podstaw ekonomii w konwencji role-playing), magiczne stworzenia  (nauka o mitycznych i legendarnych stworzeniach znanych z baśń i legend), eliksiry, zielarstwo, historia magii (analiza Harry’ego Pottera pod kątem szeroko rozumianych nawiązań do kultury i literatury).

 

DOKUMENTY

UMOWA

KARTA KWALIFIKACYJNA

REGULAMIN

OGÓLNE WARUNKI

ZAPYTAJ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziesz w STREFIE RODZICA. Jeśli jednak nie ma tam odpowiedzi na Twoje pytanie, wyślij wiadomość. Pamiętaj aby wybrać odpowiedni temat.

 

kontakt

REZERWACJA

Rezerwacji miejsca możesz dokonać drogą internetową za pośrednictwem formularza lub telefonicznie: 32 726 25 33. Zanim dokonasz rezerwacji zapoznaj się z regulaminem. Wypełniając formularz zwróć uwagę na miejsce, numer turnusu i rodzaj transportu.

Fill icon